Levada Bica de Cana PR17

Levada Bica de Cana PR17

Tato okružní trasa začíná a končí na pohádkové náhorní plošině Paúl da Serra, na regionální silnici 110, procházející oblastí s názvem Pináculo. Levada Bica de Cana je sice na mapách označena jako okružní, ale celý okruh nedoporučuji. Lepší je se vrátit po stejné trase po zdolání vyhlídky. Dál je totiž neudržovaná a klestili byste si cestu skrz píchavé křoví. Navíc levada není dostatečně značená.
My jsme nastoupili na trasu na silnici ER110 u místa pro pikniky Casa de Abrigo da Bica da Cana. Dostanete se po silnici VE4 z Ribeira Brava přes Encumeadu pak směr Paúl do Serra .

Nejprve jdete po širší cestě, která přechází v cestu mezi vřesovci a pak v levadu.

Po dešti či mlze je trasa vlhká a tím pádem kluzká! Kolem všude stékají pramínky vody z vřesovců i malé vodopády. První část túry po oficiální PR17 je nádherná. Na 3. vodopád potřebujete pláštěnku, nelze jej obejít. Každopádně již po cestě se vám otevírají úžasné pohledy na vrcholy obklopené většinou neprostupnou mlhou.

Úžasné obrazy se mění každou čtvrt hodinu.
Nakonec se vám otevřou v plné kráse.

Vyhlídka- Miradouro da Bica da Cana na pobřeží Sao Vicente však stojí za shlédnutí.
Pokud byste chtěli jít po okružní trase, vyzbrojte se dlouhými kalhoty i rukávy a dobrými boty. Keře jsou opravdu pichlavé. Očekávejte strmou, dost kluzkou cestu nahoru po zarostlé cestě. Pokud jdete správnou cestou, vrátíte se kolem domu u odpočívadel, kde jste začínali.