Ubytování na Madeiře (Accommodation in Madeira)

Ubytování na Madeiře (Accommodation in Madeira)

Kvůli proměnlivému počasí v zimním období volte raději ubytování na jihu ostrova, tzn. od Funchalu na východ k Machico nebo na západ k městečku Calheta . Funchal a Ponta do Sol jsou nejteplejší oblasti. I v zimě zde užijete tričko s krátkým rukávem.
Madeira je jednoznačně turistická oblast, proto o kvalitní ubytování zde není nouze. Kdo má rád soukromí, volí apartmány s kuchyňkou. Pokud jste opravdoví nadšenci turistiky a přijíždíte na Madeiru spíš v jarním období, pak se můžete ubytovat i v oblastech, kde je spousta levad a tedy turistických tras-např. oblast Santany, Santo da Serra, Rabaçal nebo São Vicente. (Musíte si půjčit auto).
Většinou se zájezdem dostanete ubytování v hotelech. I 3* hotely jsou na velice dobré úrovni. Nejoblíbenější z mé strany je hotel Orca Praia u pláže Formosa nebo hotely v Caniço do Baixo u Reis Magos Beach. Většina hotelů má bazény (i se slanou vodou) a některé i vyhřívané pro zimní sezónu. Kompenzují tak nedostatek pláží na Madeiře. Chcete si užívat opravdový luxus? Byl pro vás postaven nový 5+* hotel v blízkosti centra Funchalu  Savoy Palace. Je to ukázka nepřekonatelné elegance.
Jste nadšený fotbalista? I pro vás je zde hotel Pestana CR7 Funchal, který zde nechal postavit sám slavný  Cristiano Ronaldo a vy se zde můžete ubytovat. Hotel je plný fotografií a kreseb z Ronaldova života a jeho fotbalové kariéry.
Ronaldo zde má i muzeum, kde jsou všechny trofeje z jeho kariéry.

Protože Madeira je i gastronomicky velmi bohatá, do roku 2018 byl jediným hotelem s AI stravou jen hotel v Machico Dom Pedro Madeira. Nyní je již další u pláže Formosa hotel Pestana Ocean Bay All Inclusive a tento zbytečný luxus se začíná objevovat ve více hotelech.
Já každopádně doporučuji jen hotel se snídaní, protože všude na ostrově se dobře najíte a protože na Madeiře se více cestuje stravu AI neužijete. Také mnohé hotely vám nepřipraví místo oběda balíček, jak je to zvykem v jiných destinacích, protože by vlastně nedělali nic jiného. Někde se to řeší tím, že vám dovolí si u snídaně nabrat do plastové krabičky to, co potřebujete.
Hledáte klid a málo turistů, volte ubytování na severu či v horách nebo západní stranu Madeiry (Paúl do Mar, Jardim do Mar)- tady se ale bez půjčeného auta neobejdete. Na místní dopravu se raději nespoléhejte. Např. jedna turistka chtěla jet z Funchalu do Paul do Mar za rodinou na Štědrý den, ale to je den, kdy např. autobusy nejezdí !!
My raději vždy volíme ubytování ve Funchalu, protože do ostatních míst na Madeiře se dostanete během jednodenního výletu. Funchal totiž nenabízí jen zábavu, dobré stravování, spoustu zajímavých památek, ale i krásnou přírodu díky svým četným parkům i bohaté flóře přímo ve městě.

Služby pro vás:

Pokud plánujete cestu na Madeiru z Prahy a potřebujete koupit balíček služeb, tzn. ubytování v hotelu (příp. i se stravou) včetně letenky, transferu i delegáta, obraťte se na nás a napište své požadavky na mail: info@pojed.cz
Zašleme vám nabídku.

Pokud máte rádi soukromí, můžeme vám nabídnout k pobytu dva apartmány Villa Rebola blízko centra Funchalu. Obzvlášte pro tenisty jsou apartmány oblíbené, protože ubytování je v těsné blízkosti parku Magnolia, kde je několik kurtů, tenisová škola i hřiště na padel (sport příbuzný squashi a tenisu).
Přímé letenky na Madeiru je nejlépe obstarat přes : https://www.smartwings.com/
Laciněji pak u společnosti Tap Portugal či Easy Jet, ale s přestupem. Více viz Madeira, průvodce ostrovem- Cestování na Madeiru.

Apartmany Villa Rebola

Rua dos Ilheus 38 u parku Quinta Magnolia

Kontakt na ubytování : villarebola@gmail.com  


Villa Rebola se nachází mezi centrem města a hotelovým areálem, vedle parque Quinta Magnólia s různými exotickými rostlinami. Je zde dětské hřiště, tenisové a padel kurty i squash. Skvělá lokalita, kde máš vše kolem sebe, navíc jsou APT za dobrou cenu.
Historické centrum Funchal je vzdálené 1,5 km, 800 m od koupaliště a promenády, asi 2 km od pláže Praia Formosa.

Majitelka velice dobře zná Madeiru, protože je sama průvodkyně. Obstará vám půjčení auta i případně výlety, vč. lodních lístků apod.

V okolí se nachází několik obchodů, v blízkosti nechybí restaurace, bary, lékárna a nemocnice v docházkové vzdálenosti.
Vynikající ubytování pro aktivní páry nebo přátele. Není vhodné pro osoby s tělesným postižením.

Dům v klasickém madeirském stylu má k pronájmu 2 apartmány s přístupem do části malé zahrady s posezením.
K vybavení apartmánů patří klimatizace, WiFi, kabelová TV, pračka a plně vybavená kuchyň s mikrovlnnou troubou a lednicí, bezplatné parkování na soukromém pozemku.
Do pokojů lze přidat dětskou postýlku.

Airbnb apartma 1

Apartmán 1 má koupelnu se sprchovým koutem, 2 samostatnými lůžky, manželskou postelí, obývací místnost s kuchyňkou a gaučem a malou terasou. Více info a foto viz odkaz.

Airbnb aparma 2

Apartmán 2 má koupelnu s vanou, 3 oddělená lůžka, vybavenou kuchyňku a pohovku v obývací místnosti.  Více info a foto viz odkaz.


Info pro ubytované:
Z centra nebo z OC Forum na druhé straně se dostanete pěšky či autobusem .
Směr z Forum = číslo 1,2 -jezdí častěji- https://goo.gl/maps/ZebcqdcENwbqTWBD8 , méně často 48 .Výstup naproti novému hotelu Savoy Palace - https://goo.gl/maps/ghG8s5d8btwV7VDbA.
Za centrem ze zastávky buď před lanovkou na AV Mar E E M = 1,2,4,9- https://goo.gl/maps/5EBe9xX5LecaggES7 ,o kousek blíže k centru= 10,10A,12- AV Mar Alfândega https://goo.gl/maps/3w6VQ82Ut4apwzq47 nebo nejblíže centra na Av.du Mar u bílé pevnosti Palácio S Lourenço = 1,2,4,9- https://goo.gl/maps/2k4d1sfnvF2nx6S9A
Nejblíže k APT (abyste nemuseli do kopce) se dostanete autobusy směr HOSPITAL- č. 3,9,10,10A,12,14,44,48 , které nejezdí ale tak často.                             Z Rua Conselheiro za Marina Schoping = č.3 + 44 https://goo.gl/maps/ZsQJgCe2BEFYJwBYA ).                                                              Č Č. 9, 10,10A,12 = AV Mar Alfândega před lanovkou-https://goo.gl/maps/bYnNRyUnMSxjiMsQ6 .
Lze jet i č.8, vystoupit u parku Quinta Magnolia a projít parkem ke druhému východu.

Příjezd autem:

Pokud jedete z letiště anebo od západu (z výletu), vždy si hlídejte směr Hospital, dále Zóna portuaria, na kruhovém objezdu doprava směr Estrada Monumental. Přijedete k dalšímu kruhovému objezdu nad parkem Magnolia. Zde objedete do protisměru (jako byste jeli zpět) a hned odbočíte doprava dolů. Pozor, stojí tu podél silnice auta, tak jeďte opatrně. V zatáčce je lepší zatroubit.

Služby pro skupiny

Pro skupiny cestovatelů i pro cestovní kanceláře, jejichž klienti přijíždějí na Madeiru, nabízíme kompletní servis i služby delegáta a certifikovaného průvodce.
O váš komfort se postará místní cestovní kancelář:  DDtrails Group .
To znamená zajištění ubytování, transfery na letiště, organizace výletů a programy pro klienty. Velkou část klientely firmy DDtrails Group tvoří Češi, Francouzi, Slovinci i Angličané.
Firma DDtrails Group : Contact: ddtrails@gmail.com