Po stezce Queimadas pro vozíčkáře - Pico das Pedras- park Queimadas

Po stezce Queimadas pro vozíčkáře - Pico das Pedras- park Queimadas

Je to jednoduchá levada, kterou lze absolvovat i s dětmi. My jsme to zkoušeli s kočárkem. Oficiálně je značena jako levada pro vozíčkáře, ale stejně se připravte na vystouplé kameny nebo kořeny. Stezka vede z Pico das Pedras do Parque Florestal das Queimadas , který je výchozím bodem na levadu do Caldeirão Verde a pro děti je zde příjemné prostředí s kachničkami. Nebo půjdete opačně a na Pico das Pedras využijete zázemí pro piknik.

Společnost Madeira Acessivel By Wheelchair považuje tuto 2,5 km stezku za nejlépe schůdnou pro handicapované osoby, které si chtějí užít přírody a to i pro vozíčkáře. Je možné využít vozík zapůjčený od zmíněné společnosti, který zvládne jakýkoli terén. Vozík překoná náročnější terén bezpečně a s průvodcem.
Žel je to asi jediná stezka připravená pro lidi se sníženou hybností a nevidomé. Jsem ráda i za tu jedinou, protože např. s kočárkem na Madeiře moc neuspějete, takže i s malinkými dětmi můžete využít tuto příležitost.
Na některých úsecích jsou ale kořeny, které musíte překonat. Můžete se občas zaseknout. Pokud máte k dispozici nějaký přídavný pohon, určitě pomůže.
Stezku je možné absolvovat s nevidomým člověkem, ale musí mít s sebou pro jistotu doprovod. Povrch je poněkud nerovný, někde jsou i kameny. Trasa s vozíkem trvá asi hodinu a půl a podobně je to i s kočárkem. S tím jsme to zkoušeli a žádná sláva…

Cesta začíná v Pico Das Pedras (1300 m) a končí v parku Queimadas, což je výchozí bod levády Caldeirão Verde. Nebo můžete jít opačně z parkoviště Queimadas.
Procházíte zelenou kvetoucí přírodou podél levady. I zde můžete obdivovat vzrostlé stromy i různé druhy kapradin, přes které stéká voda do levady. V povzdálí voní i eukaliptové stromy. Hlavně si zde užíváte pohody a klidu. Na konci stezky vás přivítá park Queimadas, kde je krásný prostor pro piknik se stolečky a židlemi. V malé kavárně si můžete dát kávu a k tomu místní delikatesy z Madeiry. Opodál u parkoviště je WC s automatem za 0,50 Eur a jezírka s kachnami .