Madalena Do Mar

Madalena Do Mar

Patří do okresu Ponta do Sol a žije zde přes 600 obyvatel ( něco jako u nás Dlouhá Ves). Je to turistická a zemědělská oblast, především známá pěstováním banánů. Všude kolem vidíte terasovitá banánová políčka. Každý rok se ve městečku koná festival banánů. Nad restaurací A Taberna Madalena do Mar si udělejte krátkou procházku kolem banánovníkových polí - tzv. Rota da Banana , kde si prohlédnete všechny fáze růstu této největší byliny. Potom se v této restauraci i s terasou u moře můžete zastavit na jídlo.

Já mohu doporučit Restaurante Moreia (u kostela), kolem které také vede banánová stezka. Další naší oblíbenou rybí restaurací je A Poita , kam chodí i místní hlavně na rybí speciality za dobré ceny. Zde si vyberete rybu, která se vám líbí a v kuchyni vám z ní udělají lahůdku. Narazíte na restauraci při výjezdu po VE3.

Pěkná procházka je podél pobřeží a po promenádě až k útesu, nad kterým lze pozorovat seskoky s paraglidingem. Tuto zábavu si můžete dopřát i vy s profesionálním týmem : Madeira Paragliding.

Na konci promenády u mola, které bylo v roce 2023 zrekonstruováno, jsou dva bary, jeden Bar Dona Maria i s prolézačkami a houpačkou pro děti. Druhý Coyote Shisha Lounge bar je nově otevřený i s lehátky na terase - otevírací doba ale až od 17 hodin a o víkendech od 12 hodin.
Kamenitou pláž využívají spíš surfaři.
Výlet Madalena do Mar je dobré spojit s koupáním na písečné pláži v Calheta nebo pokračovat ještě dál na západ a navštívit útulné městečko s původními domky Paúl do Mar.