Ribeira Brava

Ribeira Brava

Ribeira Brava je malé ,poklidné a oblíbené rekreační středisko s cca 5500 obyvateli na jižním pobřeží Madeiry za okresem Camara de Lobos. Od Funchalu je to asi 15 km a je situováno v ústí říčky Ribeira ( v překladu Divoká řeka) . Tato říčka protéká od severu k jihu částí hlubokého údolí dělícího ostrov na dvě části. Městečko bylo založeno v roce 1440. Z tohoto městečka vede hlavní tah na sever do São Vicente.
Město se pyšní zrekonstruovanou oblázkovou pláží se zázemím, kde je část i s písečným vstupem do vody. U druhého zálivu je vstup kamenitý.

V baru si můžete dát občerstvení. Mají zde i ryby.
Parkovat lze v parkovacím domě (za 3,5 hod. jsme zaplatili 2 EURA) nebo je parkoviště u silnice. Nově je zrekonstruovaná dlouhá stezka pro kolaře i běžkaře podél pobřeží.
K rybářskému přístavu vede podchod východně směrem od centra města.
Na druhé straně města je vysoká skála s vyhlídkou na město, ale nelze vylézt až nahoru (nic zvláštního).
Nejvýznamější památkou je kostel na hlavním Igreja Matriz da Ribeira Brava / Igreja de São Bento ze 16.století zasvěcený patronovi města São Bento . Patří k nejzachovalejším na Madeiře s krásnými zlacenými dřevořezbami.
Několik prvků ze 16.století bylo zachováno: např.kamenná kropenka, kazatelna zdobená divokými zvířaty, vlámská malba Narození Páně v boční kapli a dřevěná plastika Panny Marie nad hlavním oltářem. Kostelní věž s hodinami má střechu pokrytou fajánsovými dlaždicemi.
Ve městě můžete navštívit Museu Etnográfico da Madeira . Je pro každého, kdo se zajímá o kulturu ostrova. Seznámíte se s tradicemi rybaření, farmaření i vinařství na Madeiře (fotografování povoleno po předchozím vyplnění formuláře).