Seixal

Seixal

Poslední zastávkou před Sao Vicente je pobřežní vesnička s pěknou písečnou pláží a skrytými jezírky Seixal. Právě zde se pěstuje odrůda vinné révy Sercial, která je základem suché varianty madeiry.

Za návštěvu stojí 2 pláže :
1. Z VE2 odbočte před městem vlevo ke klidné a diskrétní pláži Praia da Laje po R.do Porto da Laje . Je zde dost strmý sjezd dolů, což není vhodné pro větší auta a málo parkovacích možností. Doporučuji si tedy udělat malý sestup pěšky. Zato se dostanete do pohádkového místa s malou pláží- částečně písčitou a lávovými jezírky- Seixal Natural Pools.
Doporučuji ale boty do vody . Nahoře je jeden bar.

Pokračujte na kraj města, ale nesmíte vjíždět do tunelu po VE2, ale odbočíte vlevo kolem vyhlídky (Miradouro Seixal), banky a hřbitova a opět vlevo až se dostanete k neplacenému parkovišti. Nechá se sjet ještě dál dolů k pláži, ale v létě je to beznadějně plné. Z parkoviště je to kousek k tmavé písčité pláži Praia do Porto do Seixal, která vznikla v posledních letech poblíž Porto do Seixal. Na této pláži můžeme zahlédnout nádhernou krajinu severního pobřeží ostrova Madeira lemujícího Atlantský oceán.
Přestože tato pláž není hlídaná, má venkovní sprchy. K dispozici je i restaurace a bar.
U restaurace Lounge Bar Clube Naval do Seixal je opět přírodní jezírko, kde si zaplavete bez vln a příjemná vyhlídka na skalní útvary. Klub Naval zde nabízí školu surfingu.