Levada dos Balcões

Levada dos Balcões

Levada dos Balcões- (PR11) je asi nejjednodušší levada, kterou můžete jít i s dětmi. Začíná pod restaurací vlevo v osadě Ribeiro Frio. Často je tato levada zařazena i do programu celodenního výletu " Východní okruh ". Pokud vám bude přát počasí dostanete se na vyhlídku s nádherným výhledem do údolí Ribeira da Metade až k pobřeží a na štíty hor.

Délka levady 1,5 km jeden směr, doba trvání 1,5 hod.
Vezměte s sebou nějaká semínka (ne sladké či slané pečivo) pro endemické pěnkavy, které zde čekají na něco k zobání. Když vám přeje počasí, otevřou se vám krásné výhledy na oblast Faialu až k oceánu. Na druhé straně zase mohutné pohoří. Zpět se musíte vracet stejnou trasou nebo za opuštěným domečkem zahněte doleva a sejdete kratší trasou na silnici k dolní restauraci pod Ribeiro Frio. V domečku - ve snack baru Flor da Selva při cestě na vyhlídku se zastavte na ochutnávku místní Ginji (višňovka) nebo výborné domácí ponchy maracuja. Před léty jsem si zde zakoupila cibule místní rostliny agapantus a musím se pochlubit, že mi dodnes na zahradě dělají radost.(Za 0,50 Eur lze použít toalety).
Díky vystupujícím kořenům, není však levada vhodná pro kočárky.
Každopádně s sebou si vezměte pláštěnku, protože je to oblast, kde dost často prší.

Jako zastávka je výbornou volbou i samotná osada Ribeiro Frio s několika bary i restaurací a pstruží farmou. Osada je také výchozím bodem pro levadu do Furada do Portely. Více viz Výlety: Ribeiro Frio.