Ribeiro Frio

Ribeiro Frio

Ribeiro Frio je oblast, která je turistickou zastávkou při výletech východním okruhem. Přírodní rezervace a vesnička se nachází uprostřed madeirského vavřínového pralesa a tvoří ji několik restaurací, obchod se suvenýry a pstruží farma. Protéká jím “studený potok”, po němž se tato lokalita nazývá.
V restauracích vám nabídnou čerstvého pstruha z místních sádek.
Vedle restaurace se nachází maličká kaple a malá botanická zahrada.

Odtud se mnozí vydávají na dva nejkrásnější výlety podél levad. Velmi jednoduchá a oblíbená levada Balcões PR11 (trasa cca 1,5 km), vás zavede na kouzelnou vyhlídku Balcões . Odtud se vám otevře-tedy při pěkném počasí- strhující panoramatický výhled přes údolí řeky Ametade na Penha de Águia, skálu s kolmými úbočími na severním pobřeží Madeiry . Na druhou stranu se vám otevřou výhledy na nejvyšší horský masiv s vrcholky Pico do Arieiro (1 818 m), Pico das Torres (1 851 m) a Pico Ruivo de Santana (1 862 m). Pokud jdete s dětmi, vezměte s sebou nějaká semínka pro endemický druh pěnkavy, které tady již čekají.

V dolní části vpravo je vstup na dvanáctikilometrovou trasu do Portely (obtížnost střední)- PR10 Levada do Furado - Ribeiro Frio - Portela.  Cesta vede původním vavřínovým pralesem Laurissilva , který patří ke světovému dědictví Unesco, a dramatickou hornatou krajinou s nádhernými výhledy na oceán. Pozor!
Z bezpečnostních důvodů bývá často zavřená. Raději si předem ověřte na informacích. Zpět musíte stejnou trasou nebo se domluvit, aby pro vás přijel taxi. (více viz Levády: Levada do Furado ).
Nechá se dojet i autobusem .
Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete si dopřát i známý Canyoning Ribeiro Frio.