Monte - tropická a botanická zahrada

Monte - tropická a botanická zahrada

Pokud máte rádi květiny, budete si zde připadat jako v ráji. V Botanické zahradě najdete snad všechny rostliny, které rostou na Madeiře a hlavně dětem udělá radost přilehlá Ptačí zahrada s pestrou směsicí tropických ptáků.
V tropické zahradě najdete nejen tropické rostlinstvo, ale i část s japonskými prvky a pavilon s minerály. Na obě zahrady si nechte dostatek času, uvnitř je možné se i občerstvit. Více viz : Parky a zahrady na Madeiře.

Monte + zahrady Jardim Tropical Monte Palace + Jardim Botanico můžete spojit jako jeden výlet ( pokud nepočítáte se sjezdem na saních), ale je třeba počítat na každou zahradu minim. 3 hodiny.
- Nejlepší, i když dražší variantou je doprava na Monte lanovkou (Teleféricos do Jardim Botanico).
Autobusem se dostanete ( i z okolních míst) přímo k lanovce a přepravíte se na Monte. První uděláte prohlídku Jardim Tropical Monte Palace + Monte. Potom se vrátíte k lanovce a odtud vede další lanovka k zahradě Jardim Botanico- 6 €. Pěšky se k botanické zahradě nedostanete. Odtud se vrátíte zpět do Funchalu autobusem č. 29,31 a 31A
- Je možné si koupit celodenní jízdenku za 5€, vyjet autobusem č.31 a 31A - (nástup naproti bílé pevnosti na nábřeží) rovnou k botanické zahradě .
- Třetí možnost je jet autobusem na Monte, nyní stojí autobus č.20 v ulici Rua 31de Janeiro, což je cca 200m od lanovky směr centrum za kruhovým objezdem.
Jízdní řád: http://www.horariosdofunchal.pt/carreiras/20.pdf
nebo č.21 ,ale cesta trvá déle !