Zprávy

Zprávy

Konečně byla otevřená promenáda na pláži Formosa, která spojuje pláž s tunelem, vedoucím na hotelovou promenádu a dál do centra.
Plánuje se rozšíření parkovacích míst a vybudování největší veřejné zahrady ve městě.

 • Pláž- Praia do Cais v Sexalu i na nově upravené pláži v Ponta do Sol je nově hlídaná plavčíkem.
 • Parkoviště  pod radarem na Pico Arieiro je bezplatně jen na 1 hod. Na delší dobu je nutné použít záchytné parkoviště pro osobní auta cca 2 km pod vrcholem. Madeirská vláda dokonce zavedla i zákaz vjezdu vozidel z půjčoven k vrcholu Pico Arieiro. Situace je již nezvladatelná! Musíte odstavit vypůjčené auto také na tomto parkovišti. Jedná se především o dopolední hodiny, kdy sem přijíždějí autobusy od cestovních kanceláří. Odpoledne už zde policie většinou nehlídá.
  Trasa PR1 z Pico do Arieiro na Pico Ruivo je od konce února 2024 opět otevřená!! Ovšem připravte se, že ani brzy ráno již nepůjdete sami!
 • Od srpna 2023 byla zavedena nová přepravní služba Get to Hikes. Jedná se o transfer z oblasti Funchalu do oblasti Pico do Arieiro, Pico Ruivo a oblast Rabasal. Objednat transfer lze na stránkách: https://gettohikes.com/    
 • Stále pokračují práce u Mariny ve Funchalu (rekonstrukce mola i restaurací).
 • Od června 2023 byla spuštěna nová aplikace pro usnadnění používání MHD od Horários do Funchal "GiroBus", která se zaměřuje na modernější a komplexnější řešení oproti staré verzi "HF Bus". Uživatelé si mohou stáhnout aplikaci zdarma pro mobilní zařízení Android a iOS.
 • Zvýšení cen na známou atrakci Monte- tobogán na saních:
  Cena od 1.6.2023 se zvýšila na 27,50€/1 osoba, případně pro dalšího spolujezdce je cena 17,50€. Do saní se vejdou 2 osoby, případně i malé dítě .
 • Pozor!! Silnice z Encumeády na Paúl da Serra je stále zavřená kvůli velkým sesuvům půdy. Na Paúl da Serra musíte tedy jet od jihu přes Ponta do Sol !!
 • Od září 2023 společnost Get to Hikes začala nabízet zpáteční transfery na túry s vlastním průvodcem, takže se nemusíte starat o logistiku parkování ani chodit po stezce oběma směry. Místo toho můžete strávit více času toulkami po okolí a obdivovat pohádkovou krajinu. Tato firma si uvědomila důležitost snižování dopravy a ochrany přírodního prostředí. Všimli si potřeby zlepšit autobusovou dopravu na nejoblíbenějších místech, jako je údolí Rabaçal a jeho krásné Levadas a také oblast Pico do Arieiro.
  Transfery lze objednat na web.stránce: https://gettohikes.com/
 • Madeira opět vyhrála, již po deváté v řadě, cenu „World Travel Awards“ jako „Nejlepší světová ostrovní destinace“. Oznámení bylo učiněno v listopadu 2023 v ikonickém mrakodrapu Burj Al Arab Jumeirah v Dubaji na galavečeru 30. ročníku světových cen WTA.
 • Hotel Savoy Palace, od Savoy Signature, získal titul 'Europe's Leading Luxury Hotel 2024' na World Travel Awards.
 • Stezka k jeskyním v Calhau da Lapa je znovu otevřená až k pobřeží.

Budu vám vděčná za každou důležitou zprávu ohledně otevření či zavření turistické trasy či zajímavých míst pro aktualizaci těchto stránek na mail: info@pojed.cz). Děkuji

Pokud se vám moje stránky líbí, můžete jako dík přispět na vydání knihy: Tak už dost! aneb Kolikrát musíme začínat znovu?
Budu vděčná i za sdílení stránky, link pro více informací je: https://bit.ly/KupDost