Gastronomie-typy na dobré jídlo

Gastronomie-typy na dobré jídlo

nemůžeme si stěžovat na žádnou restauraci, přesto vybírám vyzkoušené:

Central Grill Churrascaria ve čtvrti Säo Martinho u Estadio dos Barreiros . Vynikající hovězí maso rodizio- brazilská pochoutka, kdy vám nosí různé druhy masa, které se odřezává ze špízů opečených na rožni. Malé rodizio bohatě stačí k tomu, abyste byli přecpaní masem. Na závěr se podává vynikající ananas grilovaný se skořicí.

Restaurace pro gurmány - nejlépe hodnocené restaurace v Portugalsku:

Avista Restaurant - Estrada Monumental u hotelu Cliff Bay, Funchal  
Armazém do Sal -  R. da Alfândega 135, Funchal
Espaço Funchal -  Rua da Carreira, Funchal - nad městským parkem
Restaurante Casal da Penha- Vynikající a kvalitní madeirská kuchyně i s příjemnou terasou pod hotelem Savoy Palace- Funchal
William Restaurant v Reid's Palace- michelinská hvězda
Il Gallo d’Oro gurmánská restaurace- v pětihvězdičkovém hotelu The Cliff Bay Funchal byla znovu obnovena svými dvěma michelinskými hvězdami a také poprvé v roce 2023 získala ocenění „Green Star“.

Restaurace podle hodnocení klientů a našich zkušeností :

Restaurante Marisqueira O Barqueiro
otevřeno 12-23 hod. Je v západní části Funchalu vedle Centro Mar Shopping ještě nad schody, které vedou k tunelu.

Restaurante Vila de Peixe nebo Steak restaurante Vila de Carne - v Camara de Lobos (u horní silnice). Pokud se chcete najíst v krásném prostředí s výhledem na zátoku, jste na správném místě. Poskytují i službu taxi zdarma na tel:+351 291 099 909. Z Funchalu vás dovezou až k restauraci. Zpět se dostanete autobusem nebo taxi. Mají zde čerstvé ryby, za Bodiao s bramborem a salátem pro 2 osoby zaplatíte cca 38 Euro (záleží na velikosti).

3L's Restaurant Making Memories-  Funchal nad Monumental tř. pod hotelem Buganvilia a Estrelicia. Kvalitní restaurace s chutnou kuchyní.

Bar a restaurant Casa Velha
Funchal-ulice pod Casinem. Dali jsme si jehněčí filety a moc si pochutnali. Ceny jsou trochu vyšší. V roce 2018 získala restaurace Michelinskou hvězdu.

Cantinho dos Petiscos - Funchal, lidová madeirská restaurace, na kterou narazíte, pokud jdete z Monte pěšky.

Rubi's Snack Bar - Funchal Ajuda, pod parkem. Lidová restaurace, ale skvělé jídlo za výborné ceny a s příjemnou obsluhou, výborný chobotnicový salát i tuňákový steak (se salátem a bramborem za 12,50Eur), vydatný tuňákový salát za 9,50Eur.

Restaurante Beer Garden
Je to nad odbočkou na pláž Formosa. Lidé sem chodí hlavně na výborné picado, je zde i dobrá poncha.

Restaurante Hemingway - Funchal (za hotelem Savoy Palace ) je restaurace pro labužníky. Jídlo všeho druhu.
Otevřeno 12-22 hod. Za cca 38 € výborné 3 chodové menu.

Restaurante O Dragoeiro- Funchal hotelová zóna, je krásná zahradní restaurace s dobrým jídlem. Má za výhodné ceny polední menu od 11 do 17 hodin i o víkendu.

A Taberna Madalena do Mar
Rodinný podnik, ke kterému v létě patří hippies posezení přímo na pláži. Sami jsme okusili jen picado, ale je hodně oblíbená. Připravují tradiční madeirské pokrmy, hlavně ryby a mořské plody. Za večeři pro dva i s pitím a předkrmem zaplatíte kolem 30 €. Prý mají i výbornou sangrii.

Vila Bela v Porto da Cruz - výborná espada

As Vides Restaurant v Camara de Lobos
Podnik servírující tradiční hovězí špíz espetada. Dávají velké porce, takže pro 3 osoby bohatě stačí 3 špízy. Ale raději si nedávejte jejich pudink maracuja!

Restaurante Snack-bar Frente Ao Sol nad nad Machico
Výborné ryby, chobotnice a za dobré ceny.

Restaurante A Poita - v Madalena do Mar
Nejlepší ryby a za dobré ceny .

Restaurant Moreia - v Madalena do Mar  pod kostelem

Restaurante A Traineira v Caniço de Baixo - Dobré a čerstvé pokrmy z ryb a mořských plodů .

Restaurante Snack-bar Frente Ao Sol - rybí restaurace, hlavně specializovaná na chobotnice, při výjezdu z Caniçal na silnici ER109

Restaurante Bar Amarelo v Caniçal - vynikající rybí restaurace v Caniçal za dobré ceny. Mají úterky zavřeno!

Aquarium ~ Restaurante - v rybářském městě Canical je opět výborná rybí restaurace za dobré ceny.

Restaurante Entre Amigos
všehochuť, typ od známých, dobré ceny- např. espada – 8,5 €, trhané kuřecí s mandlemi – 7,5 €, hovězí nudličky – 8 €, brambory či hranolky 2,5 €, bolo do caco 1,5 €. (Od roku 2022 se všude zdražilo, takže ceny již nemusí být platné!),SO,NE zavřeno.

Snack-Bar Paris směr Portela
Výborná espetada, je lepší předem objednat, hlavně pokud je více osob.

Restaurante Espeto de Louro - Estreito Camara de Lobos
Dobrá restaurace k návštěvě, pokud jdete levadu Do Norte z Gabo Girao. Do 15 hodin zde mají dobrý bufetový výběr za rozumné ceny.

Munchies snack bar Caniço de Baixo - nově otevřený bar, kde se najíte lacino. Denní Menu dostanete i za 8 Euro.

Las Caraibas - restaurace Seixal, velmi dobré recenze na jídlo i obsluhu

Window to Asia = výborná asijská a zároveň tak tochu česká restaurace pro ty, co chtějí změnu. Majitel je Čech, který dlouhodobě žil v Asii. Nabízí zde chutnou asijskou kuchyni, ale pro děti zde můžete objednat tradiční český řízek s bramborovou kaší nebo nudlovou kuřecí polévku (pozor ale se skleněnými nudlemi, pokud chcete jiné, raději řekněte). Když jsou svátky, je i svíčková a na vánoce i salát s rybou či řízkem!

Ribeiro Frio Restaurant- měli jsme skopové v hrnci se zeleninou a bramborem, k tomu dobrá rýže. Podávají i espetadu i ryby- hlavně čerstvé pstruhy a j. Setkali jsme se zde s majitelem, který dříve obsluhoval v Malhos Pup ve Funchalu, kam jsme chodili na ponchu. Tu jsme si opět dali a byla excelentní. Jen doporučuji. Otevřeno do 18 hod. Pokud tedy půjdete levadu do Furado do Portely, nebo jen krátkou Levada dos Balcões, zastavte se zde alespoň ochutnat ponchu.

Churascaria La Parreira - restaurace v Campanariu, kde se podává především espetada. Jedná se o podobný styl, jako je v Canico v řeznictví, ale je větší výběr. V Talho -prodejně si vyberete maso, jaký chcete( doporučují Lombo) s přílohou, vedle objednáte salát + nápoje a jdete si sednout do restaurace přes silnici. Ke stolu vám vše spolu s grilovaným masem přinesou. Čekali jsme lidové ceny jako v Canico, ale vzhledem k tomu, že jsou zde připraveni i na větší počet turistů, ceny jsou vyšší. Pokud pokračujete dál nahoru, dostanete se k levadě Do Norte k nově vybudovanému odpočívadlu s grilem Resting Area With Seats And Barbeque.

Ve Funchalu je již spousta japonských restaurací se suchi , indická a nepálská a nechybí ani italské kuchyně.

Nenašli jsme vyloženě špatnou restauraci na Madeiře.
Dle recenzí si nepochvalují hosté : Churrascaria Quinta do Lameirão- směrem na Portelu a my jsme neudělali dobrou zkušenost v LaCala Restaurante při výjezdu z Canisalu po ER109. Ryby si dejte určitě v Canicalu na pobřeží!

V centru Funchalu nebo v Ajuda se dobře najíte i od 8 €( espada)- 15 € maso.